בשורה למסיימי השירות האזרחי: משיכה מכספי הפיקדון באופן מיידי

זאת במטרה להקל עליהם את ההתמודדות עם המשבר הכלכלי. 

משבר הקורונה משליך באופן ישיר על רוב אזרחי מדינת ישראל במישור הכלכלי, כאשר רוב המועסקים נאלצים להתמודד עם ירידה משמעותית בהכנסות שלהם, לעתים אף פיטורים.

בעקבות הסיטואציה הבעייתית, הוחלט לסייע למתנדבי השירות האזרחי לממש את כספי הפיקדון שלהם באופן גמיש מהרגיל.

אם עד כה מתנדבי השירות היו זכאים למימוש כספי פיקדון ללימודים, ורק לאחר 5 שנים הם יכלו לעשות בכסף הזה שימוש לכל מטרה, הרי שכעת יתאפשר להם למשוך חלק מכספי הפיקדון כבר כעת – לכל מטרה שהיא.

החל מה-10/08/2020 מסיימי שירות לאומי-אזרחי, יכולים לממש סכום של 7,500 ₪ או 11,000 ₪, מחשבון הפיקדון האישי שלהם.

החלטה מהווה בשורה של ממש עבור אלפי החרדים ששירתו בשירות האזרחי המתופעל ע"י ארגון חברים, שכן מדובר בבעלי משפחות שבמקרים רבים חייבים בלון חמצן כלכלי באופן מיידי.

ברשות לשירות לאומי אזרחי אומרים כי המהלך הנוכחי הוא חלק מסל הטבות וצעדים שנועדו להקל על משרתי ובוגרי השירות במהלך תקופה מאתגרת זו.

"אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק בהתנעת הפתרון היצירתי הזה ואפשר את מימושו. מתנדבי השירות תורמים רבות לחברה בישראל בתקופות שגרה ועל אחת כמה וכמה בחירום. עלינו לעשות הכל על מנת להקל עליהם ולעזור להם כשהם זקוקים לנו", אומר מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי, ראובן פינסקי

להלן הפרטים:

מסיימי שירות לאומי – אזרחי אשר השתחררו בין ה – 20.07.2015 ל- 19.01.2019 כולל, יוכלו לפדות עד 7,500 ₪ או את יתרת הפיקדון, הנמוך מביניהם.

 מסיימי שירות לאומי–אזרחי אשר משתחררים בין ה – 20.01.2019 ל- 20.10.2020, כולל, יוכלו לפדות עד 11,000 ₪ או את יתרת הפיקדון, הנמוך מביניהם.

 אין צורך להגיע לבנק לאומי או פועלים לשם קבלת פיקדון קורונה.

את הבקשה יש להגיש באמצעות כניסה לאזור האישי באתר הקרן והיחידה לחיילים משוחררים, ולאחר אישור הבקשה יועבר הכסף לחשבון הבנק המעודכן מסיום השירות.   

 במידה וחשבון הבנק מתקופת השירות שונה או נסגר, בעת הגשת הבקשה ניתן יהיה לבקש העברת כספי הפיקדון לבנק הדואר. 

 משך ההטבה הינו עד ל-30.6.21.