עוד בשורה משמחת: מענק של אלפי שקלים למתנדבים החרדים מסיימי השירות האזרחי

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום מענק מיוחד עבור מתנדבים שסיימו את שירותם במהלך שנת 2020.

המענק על סך 4500 יועבר למתנדבים נשואים שסיימו את השירות במהלך שנת 2020, בנוסף למענק השחרור והפקדון שמועבר למסיימי השירות. כמו כן אישרה הועדה מענק ע"ס 1000 ₪ למתנדבים רווקים שסיימו את השירות באותה תקופה. מאחורי אישור המענק עומד הצורך והרצון להקל על המתנדבים שמסיימים את שירותם בתקופת ההשתלבות בשוק התעסוקה. "המתנדבים שסיימו את שירותם במהלך השנה החולפת נאלצו להתמודד עם שוק שמצוי במשבר קורונה ומחסור במשרות, וחשוב לנו להקל עליהם את המעבר הזה", מציין ראובן פינסקי מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי.

ההחלטה להעביר את המענקים גם למסיימי השירות האזרחי היא בעלת משמעות למאות מתנדבים חרדים בשירות האזרחי שע"י ארגון חברים, והיא התקבלה תודות למאמצי הרשות לשירות לאומי אזרחי. בהקשר הזה מבקש פינסקי להודות באופן מיוחד ליו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ "שהבין את הצורך של המתנדבים שלנו, והתעקש והשקיע רבות על מנת שגם הם ייהנו מהמענק".

"בסופו של דבר מדובר על מתנדבים יקרים שתרמו רבות לחברה ועם שחרורם מתמודדים עם שוק תעסוקה מפחיד ומאתגר. החובה של המדינה היא לדאוג להם ככל הניתן על מנת לספק להם את המצנח הנוח ביותר להשתלבות בשוק".